Radi by sme sa s vami podelili o anonymné svedectvá a odozvy od účasníkov duchovných cvičení a kurzov.
Tím duchovného centra Lukov dvor pre vás pripravuje celoročný program a záleží nám na vašom názore.
Každá spätná väzba je pre nás veľkým povzbudením a podnetom k skvalitňovaniu programu.

AKO SA ROZHODOVAŤ?

"Tohto roku som sa zúčastnila kurzu na Lukovom dvore už po tretíkrát. To, že som objavila tieto kurzy, vnímam ako Boží zásah. Po prežitých útrapách a zvažovaní odchodov od manžela, vidím pomalé zmeny k lepšiemu. Nie je to ešte ideál, ale zmena nastala. Hlavne moja, lebo zmeniť druhého nedokážeme. Pán Boh zaplať!"

DUCHOVNÉ CVIČENIA VEDENÉ INDIVIDUÁLNE

"Bohu vďaka za Dom Srdca Ježišovho, ktorý sprostredkúva Božiu lásku, milosrdenstvo a prijatie. Všetkým, ktorí v ňom pôsobia, prípadne vypomáhajú – vďaka za vašu službu. Nech Vás všetkých Boh požehnáva, odmení za vašu obetu a naplní radosťou, pokojom a spokojnosťou (už aj tu na zemi:) Pán Boha zaplať!"

DUCHOVNÉ CVIČENIA VEDENÉ INDIVIDUÁLNE

"Cítila som, že na tomto mieste pôsobí Boh. Je to miesto modlitby. Otvorilo sa vo mne to, čo dlhé roky spalo, alebo som „nechcela“, aj to vyplávalo. Nech je zvelebený Pán. Budem podporovať Vašu prácu modlitbou."

DUCHOVNÉ CVIČENIA VEDENÉ INDIVIDUÁLNE

"Hneval som sa na seba. Potláčal v sebe svoju temnú stránku, zlyhania, minulosť. Ako je možné, že Boh ma má rád napriek tomu... ? Žalm 103 a kapituloval som pred Ním. Jeho láska je silnejšia ako môj odpor. Teraz učím sa byť slobodný."

DUCHOVNÉ CVIČENIA VEDENÉ INDIVIDUÁLNE

"Individuálne duchovné cvičenia sú silnou skúsenosťou. Zažila som ich tento týždeň prvýkrát, ale určite túžim prihlásiť sa znova. Je to úžasná skúsenosť stretnutia s Pánom vo svojom srdci, v prírode, ale najmä vo Sv. Písme. Boh ma sprevádzal a nechával mi objaviť svoju tvár. Ak je niekto smädný a verí vo mňa, nech príde ku mne a nech pije. (Jn 7, 37). A ja som sa v tomto čase napila z prameňa živej vody."

NENÁSILNÁ KOMUNIKÁCIA PRE MANŽELOV

"Veľmi rád sa vraciam každý rok na toto miesto pokoja načerpať duchovných síl a energie pre každodenný život. Vždy tu nájdem príjemných a ochotných ľudí, krásne prostredie a zaujímavé, aktuálne témy do života. Vrelo odporúčam aj svojim známym, aby si to prišli skúsiť."

NENÁSILNÁ KOMUNIKÁCIA PRE MANŽELOV

"Pochopil som, kde robím chybu pri komunikácii, „ako šakal“. Opäť som si pripomenul cestu „žirafy“. Pomohla mi aj analýza Evky a poukázanie, usmernenie – ako postupovať v čase medzi akciou a reakciou."

DUCHOVNÉ CVIČENIA VEDENÉ INDIVIDUÁLNE

"Aká veľká bola moja radosť, keď som sa cez príjemnú a starostlivú komunikáciu dozvedel, že na Lukovom dvore je voľné miesto. Práve tu som sa po prvýkrát zúčastnil duchovných cvičení vedených individuálne. Bol to pre mňa čas spomalenia a ticha, po ktorom som už dlho túžil. Mal som skúsenosť, že Božie slovo tu zrazu hovorilo akosi hlasnejšie a zapúšťalo hlbšie korene práve preto, lebo mu dal človek potrebné podmienky na zapustenie koreňov – ticho a dostatok času. Uvedomil som si, že chodenie s Pánom v tichu a načúvanie musí dostať viac priestoru. Tento čas vo mne znova zväčšil smäd po Bohu a potvrdil znova a znova, že Boh dáva natoľko, nakoľko mu dám priestor a otvorím dvere srdca viac, viac a ešte viac. Denné individuálne stretnutia s kňazom počas DC sú naozaj niečím unikátnym. Človek sa cíti, že je jednoducho oňho postarané, že je tam kontinuita, priestor dôvery a slobody v rozhovore, počas ktorého dostáva človek texty z Písma „šité na mieru“. A to v nadväznosti na to, čo práve v hlbinách srdca počas DC prežíva, čoho je jeho srdce plné. A aby toho nebolo dosť, celé je to zasadené v príjemnom prostredí, výbornom jedle, moderných ubytovacích zariadeniach a usmiatych rehoľných sestrách z Kiribati plných života J. Bohu chvála za všetko!"

KRÍZA AKO ŠANCA

"Keď som išla na tento kurz, zrazu som nevidela zmysel prečo sem idem. Zrazu som pred sebou videla slnko prenikajúce cez oblaky, jeho lúče sa rozprestierali predo mnou na oblohe. Spomenula som si na myšlienku bl. sr. Zdenky: „Za mrakmi je moje milované slnko.“ Naozaj som Ho tu pocítila. A obrázok na titulnej stránke brožúrky mi to opäť pripomenul. Boh sa zaujíma o moje problémy aj cez ľudí, ktorých mi sem poslal."

KRÍZA AKO ŠANCA

"Tu na kurze som sa rozhodla pre konkrétne kroky, ktoré urobím, keď prídem domov, aby sa moja kríza vyriešila. Ďakujem vám všetkým. Odchádzam a je mi trochu lepšie, lebo mám nádej."

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Aká je veľká sila odpustenia a jeho dôležitosť pre seba samého."

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Vďaka tomuto kurzu – spoločenstvu - som zažila dotyk Boží na svojom srdci, v bolesti a potom aj v radosti. Boh mi dal pocítiť, že som jeho milovaná dcéra a že mám hodnotu.“

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Som Bohu veľmi vďačná za tento čas. Uvedomujem si jeho hodnotu a milosti, ktoré sú v ňom ponúkané. Je to naozaj CESTA UZDRAVOVANIA tá, ktorá vedie k vnútornej slobode Božieho detinstva. Som Božia dcéra, taká aká som, so všetkým, čo ku mne patrí, mám miesto v Božom srdci a Boh na mňa hľadí vždy s láskou. Som Jeho! Napriek strachu a bolesti, neexistuje nikto a nič, čo by mohlo toto miesto v Ježišovom srdci ohroziť. Túžim v ňom i vďaka tomuto času zostať a chváliť Boha za všetko, čo urobil. Prišla som sem s bolesťou a túžbou odtrhnúť sa od niečoho, čo mi ju spôsobuje. Naučila som sa na ňu pozerať v pravde a snažím sa jej nebáť, dotknúť sa jej, prijať ju. V nej sa učím vzdávať hnevu a obetovať ju za ľudí, čo mi ublížili. Boh vo svojej bezmocnosti kríža je mojou silou. Stále to bolí, ale cítim odstup a niečo, alebo NIEKOHO, kto sa postavil medzi mňa a moju bolesť, je to Kristus. Jeho rany majú uzdravujúcu moc, chcem sa naďalej dotýkať Jeho rán svojimi ranami a nechať na seba pôsobiť silu Jeho vzkriesenia. „Odpustenie je najväčšia vec v živote.“ Kiežby som ho dokázala prežívať naplno skrze milosrdenstvo môjho milujúceho Otca. Ďakujem vám za všetko.“

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Program mi veľmi pomohol. Psychologický a duchovný aspekt kurzu – výborná kombinácia. Vedúci programu sú chápaví a neodsudzujúci. Na konci som znovu objavila malé svetielko nádeje, že veci budú lepšie, že je k tomu aj sprievodca/pomocník. Ukázali ste mi, že môžem na seba hľadieť zmierlivo. A že Boh je dobrý. Že som jeho. Ďakujem vám.“

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Prišla som tu „vypočuť si prednášky“ a oddýchnuť. V prvý večer mi ale skrsla myšlienka: „Preži to naplno ako DC“. Nechala som sa viesť Duchom Svätým počas celého pobytu. Mnohokrát som nerozumela, nechápala, ale aj vďaka odborným radám a podpore prednášajúcich som to nasledovala. Dozvedela som sa o sebe viac ako som si predstavovala a myslela. Množstvo hnevu a smútku, ktoré vo mne bolo a ani som to netušila. Vďaka vám som si dovolila prežiť ich naplno – hnevať sa, zúriť a vďaka Ježišovi aj odpustiť. Vďaka“

UZDRAVUJÚCA CESTA ŽIVOTA

„Veľmi potrebný kurz, mne veľmi pomohol v mojom raste (duchovnom, duševnom, osobnom), pomohol mi oslobodiť sa z neviditeľného klepca zranení a následného neodpustenia. Odporúčam každému, kto je zranený. Ľutujem len to, že som na tomto kurze nebol skôr.“

NENÁSILNÁ KOMUNIKÁCIA I.

„Kurz Nenásilná komunikácia ma naučil milovať samú seba.“

CESTA K SEBE, CESTA K LÁSKE I.

„Obsahy kurzov, aj tohto, sú jedinečné a prínosné tak po duchovnej ako aj napr. psychologickej stránke.“

CESTA K SEBE, CESTA K LÁSKE I.

„Boh je obrovský a mocný. Pochopila som veľa vecí, ktoré si v bežnom živote človek sám nevie uvedomiť. Určite sa sem chcem ešte vrátiť.“